Navigáció

2.MozgatLAK - jótékonysági futóverseny és egészségnap

Typ: egyéb
2.MozgatLAK - jótékonysági futóverseny és egészségnap 1 A községben ismét megrendezték a MozgatLAK futóversenyt.

Az igényes rendezvény megszervezéséhez elengedhetetlen a jó csapatmunka, s ebből ismét jól vizsgáztak a helyiek. Egy órával a kezdés előtt már gyülekeztek a versenyezni vágyók a bejelentkezésre. Közben nagy volt a sürgés- forgás a szabadtéri színpad környékén is. Gulyás, lángos és kolbász illata csábította a nézőket a helyszínre. Az egész délutánt felölelő program egy órakor vette kezdetét, amikor is Bartal András polgármester üdvözölte a futóverseny résztvevőit. Első műsorszámként a kerékpártúra volt porondon,mely a nagy Csallóközi árvíz 50. évfordulója emlékére zajlott a mini maraton 7 km-es szakaszán. Eközben a szabadtéri színpadnál futás előtti bemelegítést tartott Rasztgyörgy Anikó a legfiatalabb  korosztálynak. A legkisebb futóink álltak először a rajtvonalhoz. Az eldördülő startpisztoly kemény hangja sem ijesztette meg őket. Hősiesen lefutották a kijelölt távot, melyen a dunaszerdahelyi motorosok 1 tagja is elkísérte őket. Az első futásszámban a diákok 500 méteres távot teljesítettek. Az alsó tagozatosok közül a lányoknál Bajcsi Boglárka, míg a fiúknál Csonka Kevin végzett az első helyen. Ezután következett a felső tagozatos diákok 1200 méteres távja. Itt a lányoknál Molnár Mónika, a fiúknál Paksi Adrián ért elsőként célba. Későbbiekben a hobbifutók is rajthoz álltak, ahol a nőknél 15 -39 éves korig Molnár Mónika bizonyult a leggyorsabbnak, a 40 év felettiek versenyét pedig Király Zsuzsanna nyerte. A férfiaknál a 15 -39 éves korosztályban Ferenczi Zoltán lett a befutó, a 40 év felettiek párbajában pedig Szilvási Tibor volt a legjobb. Három órakor kezdődött a mini maraton. A nők versenyét a 15-39 éves korosztályban Tóth Tímea, a 20 -39 éves korig Rasztgyörgy Anikó, a 10 -49 éves korig Kálmán Szilvia, a nők 50 feletti versenyét Herendi Anikó nyerte. A férfiak versenyében a 15 -19 éves korig Dinga Krisztián lett az első, a 20-39 éves korig Krascsenits Dávid, a 40 -49 éves korig Király Mátyás, az 50 -59 éves korig Molnár László, a60éven felettiek versenyében pedig Lelkes József bizonyult a legkitartóbbnak. A futóverseny mellett több egészségügyi előadás is elhangzott. Többek között Kalmár György beszélt a tönkölybúza csodájáról, Berek Erzsébet és Csápai Andrea előadása az Aloe Vera egészségmegőrző hatásairól szólt, csakúgy mint Németh Hajnalka beszélgetése, mely az egészséges táplálkozásról és a manapság elkövetett hibákról adott felvilágosítást. A késő délutáni kultúrműsorban pedig a zumbások csapata, a Csinibabák és Katicák tánccsoportjai szórakoztatták a közönséget. A MozgatLAK amatőr futóverseny jótékonycélú volt, ugyanis a bevétel a gazdátlan kutyák megmentését szolgálta.

A rendezvény támogatói:

A 2015-ös jótékonysági futóverseny bevétele 230 euró lett, ami az adományozók által felajánlott kutyaeledellel együtt a nagymegyeri és a komáromi állatmenhelynek lesz adva.
Az adománygyűjtésbe bekapcsolódott a nagymegyeri Napsugár Szalon is, így ő általuk 90 euró és több kutyakellék kerül a nagymegyeri menhelynek.
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNJÜK MINDENKINEK, AKI ADAKOZOTT ÉS MINDEN FUTÓNAK A RÉSZVÉTELT!

Nyitra Megye Önkormányzata
ALFA SERVICE s.r.o Alsószeli
VIRÁGH ZOLTÁN gelléri magánvállalkozó
BAGIN ZSOLT nemesócsai magánvállalkozó
TAKÁCS JÓZSEF egyházgellei magánvállalkozó
ZELOVPO Nemesócsa
ANDI BEAUTY fodrászszalon Nemesócsa
Kucsora István lakszakállasi magánvállalkozó
Ács Sándor nagymegyeri magánvállalkozó
Napsugár szalon Nagymegyer
VIOLA ZOLTÁN egyházgellei magánvállalkozó
JUDr. Lojkovič Sámuel Nagymegyer polgármestere
Bognár Ibolya és Ronald Kontár futó-házaspár Felsőszeli
Rózsár Péter nagymegyeri magánvállalkozó
Petheő Attila Őrsújfalu
id. Csápai Vince Lakszakállas
Sárkány Regina Nádszeg

Továbbá köszönet jár a lakszakállasiaknak:
Bartal András polgármester úrnak, a hivatal dolgozóinak, a helyi szervezeteknek, a szövetkezetnek, az alapiskola tanítóinak, Nagy Tamásnak. Köszönet a finom ételekért!
Köszönjük Rasztgyörgy Anikónak a bemelegítést.
Külön köszönet a Dunaszerdahelyi Motorosoknak a támogatásért, a részvételért és a kedves "futós-gesztusért", amivel már hagyományt teremtettek!
Köszönjük a szervezőknek, segítőknek, előadóknak, a szereplőknek! Köszönet jár minden futónak, biciklizőnek, az összes résztvevőnek, aki anyagilag vagy kemény munkájával támogatta rendezvényünket!

KÖSZÖNJÜK MINDENKINEK, AKI BÁRMILYEN FORMÁBAN HOZZÁJÁRULT RENDEZVÉNYÜNK SIKERÉHEZ!!!

Készítve: 16. 7. 2018