Navigáció

Nyugdíjas nap

Typ: egyéb
Nyugdíjas nap Nyugdíjas nap Lakszakállasi Kultúrház 2014. október 21. 14.00

Október 21-én ismét megtelt a Lakszakállasi Kultúrház a községünk legidősebb polgáraival. Már hagyománnyá vált, hogy minden év októberében összejövünk, azért hogy kifejezzük hálánkat, megbecsülésünket azok iránt, akik hosszú munkában megfáradt évek után töltik megérdemelt pihenésüket.  Gyorsan eltelt egy év a tavalyi találkozás óta. A szép emlékek a tavalyi év nyugdíjas napjáról,  erőt és lelkesedést adtak  az idei szervezéshez és készülődéshez.  Terített asztal, lágy zeneszó fogadta a vendégeket. Nagy Teréz, nyugdíjas költőnőnk betegsége ellenére is egy csodálatos verset írt nyugdíjas társainak, melyet Plauter Éva adott elő. E kedves nyitány után, községünk polgármestere Bartal András, üdvözölte a nyugdíjasokat, majd részletesen beszámolt az elmúlt egy év eseményeiről, a megoldott és még megoldásra váró feladatokról,  terveiről. Majd a helyi alapiskolások népviseleti ruhákban előadott dalocskákkal és verssel ajándékozták meg időseinket. A vidámságról a helyi népdalkör és a Katicák tánccsoportunk gondoskodott.  Meghívott nótaénekesünk, Mészáros Andrea – Sülről,  igazi meglepetés volt mindenki számára, megteremtve a hangulatot a nótázás folytatásához. Kellemes muzsikaszó kíséretében, melyet Hajabács Zoltán és Nagy Péter biztosított, -  fogyaszthatták el az uzsonnát kedves vendégeink.  Kultúrműsorunk a VaLAKik tánccsoport fellépésével folytatódott, akik az idén bemutatott „Nyár van“ c. musicalben látott táncokból, adtak elő három számot, melyet a vendégeink hangos tapssal köszöntek meg. A finom borocska, a harmonika és szakszofon meghozta a kedvet a nótázáshoz, mely nem mindennapi eseménynek számít még a kultúrházunk történetében sem.  Minden nyugdíjas a kellemes délutáni szórakozáson kívül ajándékutalványt kapott, melyet a helyi üzletekben vásárolhat le, ki-ki az igényeinek megfelelően. Ilyen vidám hangulatban telt -  ez a szervezők számára is felejthetetlen délután.

Domonkos Zsuzsa

Készítve: 16. 7. 2018